Firmamız uzman mühendis kadrosu, geniş makine parkı ve sürekli genişleyen ürün yelpazesi ile Tarım, Gübre ve üretim sektöründe faaliyet göstermektedir.

Esteksan Makina Kimya Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. olarak Bor’da faaliyet göstermektedir,  yerli sermaye ile kurulan ve uluslararası standartlarda imalat yaparak ve bu imalatların montajları ile sektörün tüm kademesinde modifikasyon yaparak firmamız kalite, müşteri memnuniyeti ve zamanında işleri teslim etme ilkeleri ile ön planda tutulmaktadır.

Faliyet Alanlarımız,

1. DYNOMill (SC-Sıvı Değirmen);

 Zirai ilaç ve boya sektörünün vazgeçilmez ekipmanlarından olan Sc-Dyno Mill makinalarına ait; tasarım, revizyon, yeni üretim, yedek parça, Tahrik mil, mekanik salmastra, özel dizayn edilmiş filtre sistemi, hareketli kanatların dizaynı vb. işlemler firmamız bünyesinde yapılmaktadır.

2. Yüksek ve Ağır Devir Karıştırıcı Tanklar;

Sıvı ürünlerin tanklarda homojen karışımın sağlanması ve parça büyüklüklerinin küçültülmesi amacıyla kullanılmaktadırlar. Standart karıştırıcılara göre %90 oranında işlem zamanını kısaltmaktadır. Paslanmaz gövdeden yapılan tanklarda, müşteri isteğine göre İnverter ile devir ayarlanabilmekte, mevcut tanklarının revizyonları yapılmaktadır.

3. Bunker (Toz Karıştırma Bunkerleri)

Toz üretim proseslerinde, ürünlerin daha homojen karıştırılması amacıyla bunker imalatı yapılmaktadır.

4. WG extruder Granül Makinesi

Ziraii İlaç sektöründe Wp toz üründen Wg granül üretimi yapan Extruder makinesine ilişkin bakım-revizyon ve yeni tasarım yapılmaktadır.

5. Toz Filtre Sistemleri

Toz yoğunluğunu yüksek olduğu ortamlarda ortaya çıkan tozun ve havanın filtre edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Firmamız bünyesinden istenilen ölçü ve kapasitelerde projelendirme ve imalatları yapılmaktadır.

6. Platform imalatı

İhtiyaç doğrultusunda projelerinize uygun cıvata’lı ve kaynak bağlantılı olarak imalatlarımız yapılmaktadır. 

7. Talaşlı imalatlar-Özel aparatlar

Makine ekipmanlarda kullanılan, frezeli mil, bağlantı kaplinleri, konik-düz-helisel dişliler, özel aparatların tasarım ve imalatları yapılmaktadır.

8. Mekanik Tesisat

İşletme içerisinde kullanılan basınçlı hava, kimyasal sıvı transfer hatlarının, buhar kazanlarının dikişsiz çelik çekme, paslanmaz, özel alaşımlı çelik borulardan ilgili standartlara göre tesisat bağlantıları, projenlendirme ve montajı firmamız bünyesinde yapılmaktadır.             

9. Paslanmaz ve Özel Grup Malzeme Tedariği ;

Paslanmaz ürün grubu, Teflon, Bronz ve Sarı Yatak, Mekanik Salmastra tedariği firmamız bünyesinden siparişlerinize özel tedarik edilmektedir.